Warto zapamiętać ten adres: www.historiabs.pl. To miejsce, w którym można miło spędzić czas na atrakcyjnym, wirtualnym spacerze przez historię bankowości spółdzielczej.

Wspólne przedsięwzięcie Krajowego Związku Banków Spółdzielczych, Banków Spółdzielczych Zrzeszenia BPS i Banków Spółdzielczych SGB ma nie tylko walory edukacyjne i poznawcze, ale także estetyczne. W wyjątkowy sposób prezentuje historię bankowości spółdzielczej, wykorzystując znane i nieznane jej fakty, gromadząc unikatowe materiały i udostępniając je w sferycznej formie panoramy 360 stopni.

Podczas wirtualnego spaceru poznajemy opowieść o wyzwaniach, burzliwych chwilach, wielkich przeobrażeniach i innowacjach, które towarzyszyły rozwojowi banków spółdzielczych w Polsce.

To odbiorca decyduje, czy chce zapoznać się z trudnymi początkami w realiach XIX wieku, z bankowością w czasie zaborów, w niespokojnych latach II Rzeczpospolitej czy pełnym politycznych zakrętów PRL.

Może w jednej chwili sięgnąć do współczesnych dokonań bankowości spółdzielczej, a w następnej obejrzeć historyczne świadectwa i artefakty z odległej przeszłości. Może wybrać głos lektora lub lektorki, pójść w lewo lub w prawo, zjechać na osi czasu o pół wieku, wiek lub dekadę – szukając najlepszego kąta widzenia całej ekspozycji lub jej subtelnych detali. Usłyszy, jak kluczową rolę odgrywały banki spółdzielcze w rozwoju lokalnych społeczności, jak podejmowały historyczne wyzwania i jak dziś, w erze cyfrowej, pielęgnują swoje wartości, będąc blisko ludzi i ich potrzeb.

To spacer fascynujący i pouczający zarazem, dla młodych i dla dojrzałych, wszystkich zainteresowanych nie tylko historią bankowości spółdzielczej, ale również historią Polski, z którą bankowość spółdzielcza jest nierozerwalnie związana. Spacer, który nie męczy, lecz dostarcza źródłowej wiedzy. 160 lat historii banków spółdzielczych w Polsce pod jednym linkiem! Wiele ciekawych dokumentów i wspomnień, podanych w ultranowoczesnej formie.

Zapraszamy do Centrum Historii Polskiej Bankowości Spółdzielczej – ekspozycji jedynej w swoim rodzaju. Udostępniajmy ten adres, wspólnie promujmy polską bankowość spółdzielczą i bądźmy dumni z jej historii: www.historiabs.pl

Korzystając z kart bankomatowych należy pamiętać o:

  • nie zapisywaniu numeru PIN;
  • nie trzymaniu numeru PIN i karty w jednym miejscu;
  • nie udostępnianiu numeru PIN i karty innym osobom;

Zgubiona lub skradziona karta VISA, MASTERCARD?

Fakt taki należy niezwłocznie zgłosić telefonicznie: +48 22 515 31 50 lub +48 828 828 828 czy też osobiście w dowolnej jednostce Spółdzielczej Grupy Bankowej lub Banku Spółdzielczego. Im szybciej zastrzeżesz utraconą kartę, tym mniejsze jest prawdopodobieństwo wystąpienia strat, powstałych w wyniku jej nieuczciwego wykorzystania!